Kivide kirjeldus

SÜNNIKUU KIVID

Jaanuar  - GRANAAT, SMARAGD

Veebruar  - AMETÜST

Märts  - AKVAMARIIN, JADEIIT

Aprill - OPAAL, TEEMANT

Mai  SMARAGD, SAFIIR, AHHAAT

Juuni  - PÄRLID, KUUKIVI

Juuli  - RUBIIN

August  PERIDOOT, SAFIIR

September  -  SAFIIR, AHHAAT, KUUKIVI

Oktoober  - TURMALIIN, OPAAL, JASPIS

November  - PÄRLID, TSITRIIN, SININE TOPAAS

Detsember  OONÜKS, RUBIIN, TÜRKIIS, TANSANIIT

SODIAAGIMÄRKIDE KIVI


Kaljukits - 22. detsember – 19. jaanuar - GRANAAT
Veevalaja - 20. jaanuar – 18. veebruar  - AMETÜST
Kalad - 19. veebruar – 20. märts - AMETÜST, AKVAMARIIN
Jäär - 21. märts – 19. aprill - TEEMANT, HELIOTROOP, AMETÜST, SMARAGD, AKVAMARIIN
Sõnn - 20. aprill – 20. mai - SMARAGD, ROOSA KVARTS , SAFIIR
Kaksikud - 21. mai – 20. juuni - ALEKSANDRIIT, AHHAAT, TSITRIIN, VALGE SAFIIR
Vähk  - 21. juuni  – 22. juuli - RUBIINSMARAGDKUUKIVI, PÄRLID, KALTSEDOON
Lõvi - 23. juuli  – 22. august - OONÜKS, PERIDOOT, RUBIINTSITRIIN, SMARAGD, GRANAAT, RUTIILKVARTS
Neitsi - 23. august  – 22. september - SAFIIR
Kaalud - 23. september – 22. oktoober - SAFIIR, OPAAL, TSITRIIN, KUUKIVI
Skorpion - 23. oktoober – 21. november - SININE TOPAAS
Ambur - 22. november – 21. detsember - SININE TOPAAS, AMETÜST, TÜRKIIS

Fische-250
Aquarius
Kaalud-250
Widder-250
amethyst-1000x500
black-sq
black-sq
Raw-Moonstone
black-150x150
WhiteMotherofpearl


AMETÜST
Ametüst on rahustava toimega, tugevdab organismi üldist seisukorda, parandab ainevahetust ja hormoonide talitlust. Ta on hingekivi, mis vaigistab meele ja avab ukse vaimsesse maailma. Ametüst mõjub hästi nii peavalude ja migreenide kui ka närvidest tingitud valude ja pingete, peapöörituste, nägemis- ja tasakaaluhäirete korral. Tugevdades organismi üldist seisukorda, kaitstes ja ergastades näärmete ning hormoonide talitlust leevendab ta diabeedist tingitud vaevusi ning parandab ainevahetust. Aitab madala vererõhu, kehvveresuse ja teiste verehaiguste korral.Soodustab abielus abikaasadevaheliste sisemiste piirangute ületamist. Aitab vabaneda sõltuvustest, sobib kasutamiseks suurtel üleminekuperioodidel.

LEGEND AMETÜSTIST
Kaua aega tagasi juhtus, et üks kaunis neiu oli teel jumalanna Diana templisse, et seal jumalannat palvete ja rituaalidega austada. Kahjuks sattus ta aga veini jumal Bacchuse teele, kes oli sel hetkel väga halvas tujus. Bacchuse oli just äsja üks inimene välja vihastanud ja jumal oli otsustanud seetõttu oma viha välja valada karistades järgmist ettejuhtuvat inimest. Veinijumal märkas kaunist neidu ja saatis oma tiigrid talle kallale. Jumalanna Diana nägi seda ning päästis neiu muutes ta ilusaks läbipaistvaks kiviks. Seda nähes Bacchus kahetses oma äkilist tegu ja kallas lepituseks kivile veini, mille tulemusel see kaunilt  tumelillaks muutus. Pärast seda hakati kivi kutsuma neiu nime järgi – Ametüst. Ja inimesed hakkasid kivi hindama, sest usuti, et ametüst aitab vabaneda sõltuvustest ja maistest kirgedest.

Kalade tähtkuju ja veebruari sünnikuu kivi.
KUUKIVI

Kuukivi on naiseliku energiaga kivi, mis on seotud kuu, viljakuse, emaduse ja naiselikkuse jõuga. See on kuu jumalanna Diana kivi. Indias peetakse kuukivi armastajate kiviks, sest aitab lepitada armunute tülid. Kuukivi on kõige tugevam täiskuu ajal ning imab siis endasse lootuse, külluse, uuestisünni ja tarkuse jõudu. Kuukivi õpetab, et südamesoovid täituvad siis, kui kuulatakse oma tundeid ja lastakse neil elule oma mõju avaldada. Seostatakse ka õnne, inspiratsiooni, edu ja kaitsega. Toetab hormoonide talitlust ja tasakaalustab hormonaalseid tsükleid.

Juba iidsetel aegadel kasutasid rändurid kuukivi kaitse amuletina. Kuukivi on kasutatud ka hirmude leevendamiseks, lõõgastumiseks, depressiooni vastu, unehäiret puhul. Kuukivi on seotud kuuga ja see on jumalanna Diana kivi.

Juuni (kaasaegne) ja augusti (traditsiooniline) sünnikuu kivi.

MEREKARP

Merekarp on pärli kasvukeskkonnaks ja tema kaunilt sädelevat sisekülge kasutatakse sageli ehtekunstis. Merekarp sümboliseerib ilu, armastust, rahu ja harmooniat. Samuti peetakse merekarpi külluse ligitõmbajaks. Arvatakse, et merekarp suurendab intuitsiooni ja kujutlusvõimet. Merekarp on väga tugev kaitsja ning eriti võimas laste kaitsmisel. Seostatakse ka ookeani, kuu ja ürgse naiselikkusega. Seda ideed väljendab ka Boticelli maal „Veenuse sünd,“ kus ilu- ja armastuse jumalanna Aphrodite seisab keset ookeani laineid merekarbil.


mountain-crystal-2

MÄEKRISTALL
Mäekristalli peetakse planeedi kõige võimsamaks tervendajaks ja energiate tasakaalustajaks. Mäekristall sisaldab kõiki värvitoone. Aitab probleemidele lahendusi leida, suurendab keskendumisvõimet, parandab mälu. Mäekristall õpetab inimesele iseenda tervendamise oskust. Aitab häälestada energiat kõige täiuslikumasse olekusse. On universaalse valgusenergia vahendaja ja karma tasakaalustaja. Toetab teadvuse avardumist, ühendab inimese kõrgemate teadvustasanditega ja tugevdab kontakti tema algolemusega. Kaitseb negatiivsete kiirguste eest (nt maa- ja elektromagnetkiirgus, veesooned), tõstab ruumi vibratsioonitaset. Füüsiliste vaevuste korral võib kasutada kõikide haigusseisundite puhul, sh immuunsussüsteem, põletushaavad, käbinääre.

Himaalaja mäekristallil on kõik mäekristalli head omadused, sh kätkeb endas Himaalaja piirkonna kõrget spirituaalset vibratsiooni.


turkiis
Black-100
Rutl-200
Pearl-1
75
Tourmaline-3

TÜRKIIS
Türkiis on üks vanimaid kaitsekivisid paljudes kultuurides. Mõnedes kultuurides (nt asteegid, indiaanlased) pidasid türkiisi jumalate kiviks. Türkiis tähendas head õnne, tugevust, kaitset, psüühilist tundlikkust ja sidet hinged maailmaga. Tiibetis on türkiis kõige hinnatum kivi, selle kaunist sinist värvust seostati taevasinaga. Tiibeti kaupmehed kasutasid türkiisi ka raha asemel. Arvatakse, et sinine türkiis aitab maksa ja sisenõristusnäärmete talitluse puudulikkuse korral. Tugevdab südant ja silmi, leevendab silmahaigusi, tugevdab vereringet, vaigistab kõripõletikke, toetab kõritshakrat. Samuti omistatkse türkiisile põletikuvastast ja organismi happelisuse vähendamise toimet. Türkiis tähendab „Türgi kivi“ ja sellise nime on saanud kivi seetõttu, et jõudis Eruoopasse Türgi kaudu.

Detsembri sünnikuu kivi.

RUTIILKVARTS
Rutiilkvartsil on mitu nime nagu heal lapsel ja seda kivi teatakse ka kui inglite kivi ja inglijuuksed. Rutiilkvarts paneb energia liikuma kõigil tasanditel. Arvatakse, et see kivi suurendab keskendumisvõimet, aitab ligi tõmmata armastust ning tasakaalustab olemasolevaid suhteid. Kivi on kasulik, kui soovitakse aru saada, mis on korduvate emotsionaalsete ja käitumismustrite põhjused. Rutiilkvarts on hea abiline hirmudest vabanemisel ja otsuste tegemisel.

PÄRL
Pärlid on eelkõige seotud naiselikkusega ja neid peetakse fertiilsuse, puhtuse, tahtejõu, täiuslikkuse ja romantilisuse sümboliks. Samuti on
pärlid alati sümboliseerinud rikkust ja sotsiaalset staatust. Vana-Roomas, kus pärleid kandsid ka mehed, seostati neid võimu, tarkuse,tervise ja õnnega. Oma puhtuse ja valge värvuse tõttu seostatakse pärleid kuu jumalannaga.

Hiinas arvati, et nii pärlid kui vihmapiisad koosnevad draakonite süljest, mis maa peale kukuvad, kui draakonid taevas lahingut peavad. Hiinas kasutati pärleid ka maagilise armujoogi valmistamisel, sest pärlid on seotud kuuga, mis on omakorda seotud armunutega.

Pärlid on vähi tähtkuju kivi.TURMALIIN
Turmaliini esineb vikerkaare värvides. Turmaliini värvid võivad olla heledaim roosa, virsik, kollased, sinised, rohelised, punased ja pruunid ja kõik sinna värvide vahele jäävad toonid. Egiptuse legendi kohaselt imas turmaliin endasse need värvid vikerkaarest ja turmaliin oli päikese jumala Ra jaoks püha kivi. Turmaliin sümboliseerib tasakaalu ja harmoonia saavutamist vastanduvate energiate vahel. Arvatakse, et turmaliini erinevad värvid annavad kivile kaitseomadused. Kuivõrd turmaliin esineb kogu värvigamma ulatuses, siis seostatakse seda kivi ka seitsme tshakraga. Turmaliin avab, puhastab, elustab, tasakaalustab ja joondab energiakeskused - tshakrad. Usutakse, et turmaliin toetab armu- ja sõprussuhteid, muutes suhted tugevaks ja pikaajaliseks.


Diopside
Aquamarine-1
Black-100
Roseq
Ruby-1
peridot-1


MUST TÄHT (DIOPSIID)
Must täht on maandav kivi, mis vähendab hirme ja kaitseb kurja silma eest. Kasutatakse meditatsioonikivina, sest kivi aitab avada maagia saladusi. Toetab inimese oskust oma vigadest õppida ja neid õppetunde edu saavutamiseks rakendada. Samuti aitab eemaldada negatiivseid energiaid ja toetab seeläbi inimese füüsilist kui hingelist heaolu ja tervist.
AKVAMARIIN
Akvamariin on väga hea mediteerimise kivi, kaitseb aurat ja toetab kõrgema teadvustasandi teket. Akvamariin toetab inimest stressirohketes situatsioonides. Samuti aitab vabaneda minevikutaagast, luua vajalikke muudatusi ja eemaldada ebavajalikud mõtte- ja käitumismustrid. Akvamariin on väga hea abiline hingelise rahu ja tasakaalu leidmisel.

Aqua mare tähendab ladina keeles merevett. Akvamariini on peetud läbi aegade meremeeste ja kalurite kaitsjaks. Akvamriin on kõrge võnkesagedusega puhastav kivi. Akvamariin on seotud kurgutshakraga ja seega aitab avada inimese sisemise kuulmise võime.

Akvamariin on märtsi sünnikuu kivi.
ROOSA KVARTS

Roosa kvarts on tingimusteta armastuse ja hingerahu kivi. Kõige olulisem kivi südame ja südametshakra tervendamisel. Roosa kvarts muudab inimese vastuvõtlikuks ilu suhtes. Romantiline roosa kvarts tõmbab ligi armastust, toetab olemasolevat armastust ning aitab taastada suhtes usaldust ja harmooniat. Samuti toetab allasurutud tunnete väljendamisel ja leevendab kaotusvalu. Tasakaalustav, tervendav ja rahustav kivi.RUBIIN

Rubiin toetab realistlike eesmärkide seadmisel, soodustab täiel rinnal elamist ja suurendab motivatsiooni. Seostatakse ka armastusega ja kaunite tunnetega. Väga energilistele inimestele võib mõjuda liiga stimuleerivalt. Rubiin aitab inimesel tema unistusi ellu viia. Üks küllust ja rikkust ligitõmbavatest kividest. Hindud pidasid rubiini vääriskivide kuningaks. Rubiin on aristokraatide kivi, mis kaitseb kandjat kõige halva eest.

Detsembri sünnikuu kivi ja lõvi tähtkuju kivi.PERIDOOT

Peridoot ehk oliviin on rõõmu, armastuse ja külluse kivi. Aitab vabaneda negatiivsetest mõtetest, kaitseb negatiivsuse eest, tõstab tuju ja enesekindlust. Armastuse kivina aitab armastust jagada ja vastu võtta. Arvatakse, et peridoot aitab väga tugevalt kaasa unistuste elluviimisele. Keskajal arvati, et peridoot aitab vabaneda maksaprobleemidest ja lihasvalust. Samuti on peridoot kivi, mis tõmbab ligi rikkust. See uskumus võib olla seotud ka kreeka keels nimetusega peridona, mis tähendab “rikkust andma.”

Peridoot on augusti sünnikuu kivi.


blue-topas
black-150x150
Garnet-v

SININE TOPAAS
Sinine topaas on hinnaline vääriskivi, mida seostatakse tarkuse, rikkuse ja küllusliku eluga. Oma nime on topaas saanud ilmselt Topazo saare järgi, mida peetakse topaasi esmakordseks leiukohaks. Ta kiirgab sisemist valgust, mis võidab pimeduse. Meeletasandil soodustab ta uute ideede omaksvõtmist. Topaasi on kasutatud närvisüsteemi tugevdamiseks, silmahaiguste, maksa probleemide ja üleväsimuse puhul. Topaas suurendab oma kandja huumoritaju, rõõmu ja optimismi. Tema vahendatud energia mõjub kehale värskendavalt ja tugevdavalt. Ta kaitseb vaenlaste eest ja aitab valitsejatel eristada tõelisi sõpru lipitsejatest. Sinine topaas annab rahu ja suurendab intuitsiooni.


 GRANAAT
Granaat annab julgust, algatusvõimet ja elujõudu, nad aktiviseerivad seksuaalenergiat ja rõhutavad nende kandjast kiirguvat jõudu. Sobivad aktiivsetele ja emotsionaalsetele inimestele. Granaat on naiseliku seksuaaljõu sümbol. Granaat aitab kiirustavatel inimestel rohkem praeguses hetkes elada, järgmisele sammule keskenduda ja eesmärke saavutada. Granaat on punase värvusega läbipaistev või ka läbipaistmatu tsirkooniumsilikaat. Tema peamised leiukohad asuvad Tšehhis (Böömimaa), Madagaskaril, Lõuna-Aafrikas, Ida-Indias ja Austraalias.

Granaat on äärmiselt mitmekülgne abiline. Tugevdab südant ja ergutab kogu vereringet: tema toimel suureneb vereplasma ja valgete vereliblede hulk, paraneb hemoglobiini assimilatsioon. Aitab aneemia (kehvveresuse) ja sellest tuleneva väsimuse ning jõuetuse korral. Mõjub ergutavalt suguelundeile ja potentsile; on täheldatud ka ravivat toimet impotentsuse ning teiste suguelunditega seotud haiguste puhul. Tugevdab kapillaare, mis mõjub soodsalt nii bronhidele kui kopsudele. Leevendab ka liigesepõletikke (artriit, reuma) ja nahahaigusi (abstsess). Kosutab aju ja aitab mälunõrkuse korral. Tugevdab maksa, põrna ja neerude talitlust.

Jaanuarikuu sünnikivi.


Chalcedony
black-150x150
labradorite22
Black-100
Malachite


KALTSEDOON

Kaltsedooni teatakse ka kõnemeeste kivina, sest annab kõneosavust, aitab esinemishirmust üle saada ja oskust õigeid sõnu valida. Räägitakse, et Rooma kuulus kõnemees Cicero kandis alati kaelas kaltsedoonist ripatsit. Eemaldab negatiivse energia, toetab avatud meelt ja uusi ideid, lahkust ja sõbralikkust. Kaltsedoon on kurgutshakra kivi, mis leevendb kurgupiirkonna põletikke ning julgustab inimest oma soove ja tundeid paremini väljendama. Kaltsedon suurendab oma kandja julgust ja ausust, soodustab eneseusaldust. Teda on kasutatud ka tõeamuletina kinnitamaks öeldud sõnade õigsust.
LABRADORIIT
Labradoriit on kaitsva funktsiooniga. See on muudatuste kivi ja üleminekuetappidel kasulik kivi, mis toetab keha ja vaimu liikumist kõrgemale tasandile. Suurendab usaldust universumi vastu ning aitab vabaneda hirmudest, ebakindlusest ning eelmistest pettumustest jäänud negatiivsest energiast. Aitab suurendada inimese sisemist jõudu ja vastupidavust.

Labradoriit on saanud oma nime Labradori poolsaare järgi, kus teda leiti esmakordselt aastal 1770. Suurepärane mõtluskivi, aitab tugevdada aurat, parandab keskendumisvõimet. Üleväsimuse korral aitab energia jälle tasakaalu viia.MALAHHIIT
Malahhiit on kaitsekivi, mis aitab tasakaalustada suhteid. Imab endasse negatiivse energia ja toksilised ained, kaitseb kiirituse eest ja puhastab elektromagneetilistest jääkainetest. See on muusade kivi, mida seostatakse veetluse, sensuaalsuse ja iluga. Malahhiit on olnud erinevates kultuurides alati jumalannade kivi – Egiptuses Hathor (mh armastuse, rõõmu, viljakuse, kuu- ja päiksejumalanna), klassikalisel ajastul Aphrodite/Veenus (armastuse, ilu ja viljakuse jumalanna) ja Põhja-Euroopas Freya (armastuse, ilu ja nõiakunsti jumalanna).


Citrine-fin
marcasite
coral-stone-180
emerald
black-sq
lapis1779


TSITRIIN
Tsitriin on päikesepõimiku- ja nabatšakra kivi. Aktiveerib kroontšakrat, avab intuitsiooni, puhastab ja tasakaalustab peenkehasid joondades neid füüsilise kehaga. Tsitriin on külluse ja rõõmu kivi. Aitab luua ja ligi tõmmata õitsengut, edu ja rikkust. Kasulik kivi igat sorti lahkhelide kõrvaldamisel ja mõistmisel. Aitab tõsta enesehinnangut ja -usaldust kõrvaldades hirme ja komplekse. Novembri sünnikuu kivi.


MARKASIIT
Markasiit toetab inimest spirituaalse külluse leidmisel ja aitab kohaneda uutes olukordades. Markasiit annab enesekindlust ja aitab meil „särada,“  toetab mälu ja toob mõtetesse selgust. Kivi nimetus tuleb araabiakeelsest sõnast markaschatsa mis tähendab tulekivi.PUNANE KORALL
Punane korall annab elujõudu, kaitseb kurja silma eest. Tiibeti budistide seas on see õnne toov kivi ja samuti ka üks viiest pühast kivist. Soojendab ja mõjub inimese energiakehale puhastavalt ja värskendavalt. Sümboliseerib armastust, kirge ja seksuaalset veetlust. Korall kaitseb naisi reisidel ja sünnitamise ajal. Kõige parem ehe rasedale naisele on punane korall. Sobib südame tugevdamiseks, luu- ja selgroovaevuste ning epilepsia korral. Reisimisel hoiab hädaohu eestSMARAGD
Smaragd on rohelistest kividest tugevaim ning juhib meie kehasse tervendavat ja elustavat energiat. Tasakaalustab ning harmoniseerib aura energiatasemeid. Smaragd kaitseb reisimisel, soodustab ilukõnevõimet ja nooruslikkust. Samuti puhastab aura negatiivsest energiast ning avardab vaimseid võimeid. Ta on ühenduses südame, aju ning kopsudega, tasakaalustades nende elundite häireid ja parandades mälu ning keskendumisvõimet. Kivi teravdab intuitsiooni, ühendades südame ja tarkuse ning aitab mõista ja austada rikkusi, mida me oma südames kanname.

Usutakse, et teadmiste, kirjutamise ja kommunikatsioonijumal Thoth – keda teatakse ka Hermese või Mercury nime all – kirjutas universumi saladused suurele Smaragdina Tabula nimelisele smaragd tahvlile. Seetõttu on smaragd ka iidse tarkuse ja teadmiste sümboliks. 

Mai sünnikuu kivi.LAPISLAZULI
Tervendav ja puhastav kivi. Kasulik kurgu-, mandlite ja kilpnäärme haiguste korral, toetab kopsude, vereringe ja lümfisõlmede talitlust. Vaigistab närvi- ja peavalusid, alandab vererõhku (mistõttu peaksid teda vältima madala vererõhuga inimesed). Annab julgust, aitab vabastada vanadest mõttemallidest, hirmudest. Harmoniseerib kõigi energiakeskuste avanemist, puhastab aurat karma koormast. Maailmas tuntud kui armastust, sõprust, õnne ja mängulisust soosiv kivi, mis aitab kaasa ootamatute plaanide ja kavatsuste täitumisele. Sobivaim Amburile, Veevalajale ja Kaladele. Olles üks parimaid kive üldse, võivad teda pea kõikide tähtkujude esindajad kanda ja kasutada.

Kuna lapislazuli on sinist värvi ja septembri sünnikuu kivi värv on samuti sinine, siis on ta alternatiivne septembri sünnikuu kivi lisaks safiirile.


Bumble-Bee-Jasper-819x1024

JASPIS
Jaspis on tervendav ja tshakraid tasakaalustav kivi, mis aitab luua rahu ja heaolu tunnet. Samuti on jaspisel kaitsev funktsioon - see kivi eemaldab negatiivseid energiad, puhastab ja kaitseb aurat. Tasakaalustab yin-yang elemente. Toetab füüsilise, emotsionaalse ja spirituaalse keha tasakaalu. Puhastab keskkonda elektromagnetilisest energiast ja mürkainetest.

Jaspis annab enesekindlust ja julgust. See kvii aitab meil enda vastu aus olla ning probleemidest jagu saada. Parandab keskendumisvõimet ning parandab organiseerimisoskusi. Samuti stimuleerib kujutlusvõimet ning oskust oma ideid ellu viia.  

Jaspis toetab vereringet, seede- ja reproduktiivsüsteemi.

pink-opal


ROOSA OPAAL

Roosa opaal toob ellu rõõmu ja on hea abiline, kui soovitakse vabaneda vanadest käitumis-
mustritest, mis meid enam ei teeni. Roosa opaal on rahustava mõjuga, mis toetab energiate uuenemist ja aitab inimesel ennast paremini aktsepteerida ja armastada. Roosa opaal aitab leevendada nahahaigusi, parandada vereringet. Samuti aitab vabaneda seotud südame, maksa ja kopsudega seotud probleemidest. Roosa opaal on südame tshakra kivi ja sobib kõige paremini Vähi, Kaalude, Kalade, Skorpioni tähemärkidele. Kuna opaal sisaldab vett, siis ei tohiks teda jätta päikese kätte, kuna päike võib kivi hapraks muuta ja kivi võib katki minna.

agate-co


AHHAAT

Dendriitahhaat

DENDRIITAHHAAT
Dendriitahhaati teatakse ka "Külluse kivi" nime all. Nimelt seostatakse dendriitahhaati küllusega mitte ainult materiaalses mõttes, vaid ka kõigis teistes eluvaldkondades. See kivi muudab inimese vastupidavaks ja enesekindlaks ning aitab negatiivsed energiad positiivseks muuta (seda nii meid ümbritsevas keskkonnas kui ka kehas).  

tourmalinated-quartz


TURMALIINSULETISEGA KVARTS

Turmaliinsuletisega kvarts on maandav kivi, mis aitab eemaldada negatiivse energia ja tõstab teadvuse taset. Sageli kasutatakse õnnetoova kivina. Must turmaliin on turmaliinsuletisega kvartsis sageli leiduv kivi. Seda kivi kasutatakse maandamiseks ja puhastamiseks. Musta turmaliini abil saab negatiivse energia positiivseks muuta, vabastada hirmu ja murega seotud emotsioone ning kaitsta energiavälja. Musta turmaliini abil on võimalik eemaldada tehnoloogia kasutamisel tekkinud elektromagneetilised jäägid (nt mobiiltelefonid ja arvuti).

Kvartsi kasutatakse juba aegade algusest ravimisel ja samuti ka keskendumisel ja programmeerimisel. Kvarts on hea kivim, mis abistab meid soovide ja ideede ellu kutsumisel ning oma hinge eesmärgis selgusele jõudmisel.

Kvartsi ja musta turmaliini kombinatsioon hoiab negatiivse energia meist eemal ja aitab meil spirituaalselt areneda. 

Lemon-chrysoprase

SIDRUN KRÜSOPRAAS

jaspis

RODOKROSIIT
Rodokrosiit on südametshakra kivi, mis sümboliseerib isetut armastust ja kaastunnet. Inimesed, kes kannatavad kaotusvalu, leiavad selle kivi abil lohutust. Rodokrosiit aitab väljendada mahasurutud tundeid ja seeläbi toetab inimese hingelist arengut. Samuti aitab andestada ja ennast aktsepteerida.

Rodokrosiit toetab päikesepõimikut, maandab emotsionaalseid pingeid, aitab tõsta enesehinnangut ja ühtlasi ka armastust ligi tõmmata.

Rodokrosiit aitab südant tervendada, parandab vereringe ja närvisüsteemi tasakaalu, leevendab peavalusid. Kuna rodokrosiit on südametshakra ja suhete kivi, siis aitab see kivi parandada ka armastussuhete emotsionaalset kui füüsilist külge.

0-pieter

PIETERSIIT
Pietersiit on kõrge vibratsiooniga kivi, mida sageli kasutavad tervendajad. See on väga tugev kivi, mis võimendab allasurutud emotsioonide vabastamist. Arvatakse, et pietersiit kaitseb halbade loodusjõudude eest, eriti autoga teel olles. Loomeinimestele mõjub väga julgustavalt ja suurendab eneseusku oma võimetesse. Pietersiit aitab probleeme loominguliselt lahendada.

Pietersiit on väga tugeva energiaga kivi ja seetõttu võib selle kivi abil saavutada väga sügava meditatiivse seisundi.

Pietersiit aitab vähendada väsimust, peavalusid ja samuti abistab hingamis-probleemide korral.  

larimar

LARIMAR
Larimar on kõrge vibratsiooniga kristall, mis kiirgab rahu ja armastust. Väga hea kivi mediteerimiseks. Larimar toetab vaimset arengut ning aitab vabaneda piiravatest uskumustest, muudab inimese avatumaks ja aitab vabaneda mineviku traumadest. Larimar on psüühilist ja kehalist energiat tasakaalustav kivi. Ta on tervendava toimega kivi, maandab pingeid ja aitab ka hirmudest vabaneda. Samuti toetab kõne- ja suhtlemisoskuse paranemist.

moldavite

MOLDAVIIT
Moldaviit kuulub tektiitide hulka, mida nimetatakse ka klaasmeteoriitideks. Tektiidid on meteoriitide toimel sulanud kivijäänused. Tektiidid võivad olla miljoneid aastaid vanad. Moldaviit teadvustab inimesele võngete ehk vibratsioonide maailma. Vibratsioonid ümbritsevad meid koguaeg, kuid nende tajumine nõuab tundlikust ja harjutamist. Moldaviit aitab suhelda teiste planeetide asukatega aga ka vaalade ja delfiinidega, kes suhtlevad samuti võngete abil. Moldaviidi ülesandeks on aidata Maad tervendada ja inimese teadvust arendada. Moldaviit lõhub raskeid mõttevorme ja –malle, mis seovad meelt mateeria külge. Kivi kiirendab sisemist arengut ja aitab tervendavat energiat kanaliseerida. Kasutatakse talismanina ja amuletina rikkuse ja viljakuse saavutamiseks. Arvatakse, et moldaviit võib tugevdada teiste kristallide mõju.